Ideiglenes felvételi eredmények 2024

(0002) 5 évfolyamos gimnáziumi osztály angol nyelvi előkészítővel

(0003) 5 évfolyamos gimnáziumi osztály német nyelvi előkészítővel

(0004) 4 évfolyamos gimnáziumi osztály emelt óraszámú angol nyelvi képzéssel

Tisztelt Szülők! Kedves Tanulók!

Néhány megszívlelendő gondolat a felvételi rangsorok tanulmányozásához:

A közzétett négy felvételi jegyzék csak ideiglenes, mert:
    • a nyolcadik osztályos tanulóknak április 8-10-én lehetőségük van, hogy az iskolai rangsorokat módosítsák, illetve az érintett középfokú iskolával történt előzetes egyeztetés alapján, új tanulmányi területet jelöljenek meg. Azok a nyolcadik osztályos tanulók, akik olyan tanulmányi területet jelöltek meg, amelyeknél az előírt feltételeknek nem felelnek meg, nem szerepelnek az adott tanulmányi terület listáján;
    • a felvételi jegyzéken minden jelentkezési lapot benyújtó felvételiző beazonosíthatóan szerepel, azok is, akik első helyen nem a Bárdos László Gimnáziumot jelölték adatlapjukon;
    • a végleges felvételi rangsor a jelenleg látható ideiglenestől lényegesen is eltérhet, ezért nem lehet biztosan állítani, hogy a lista valamely helyén szereplő tanuló nem nyer felvételt.
  1. A névjegyzéken, a felvételi rangsorba állított tanulók oktatási azonosítójukkal vagy a jelentkezési lapon megadott jeligével szerepelnek.
  2. A rangsort elsődlegesen az írásbeli vizsgán elért, és a hozott pontszám összege határozza meg. Azonos pontszám esetén a matematika írásbeli eredménye dönt, ha ez is azonos, akkor a magyar írásbeli eredménye.
  3. A Felvételi Központ (Győr) által megküldött végleges felvételi lista a felvételin elért eredmények és az adatlapon szereplő iskolai rangsorok összevetésével készül el. Ennek a listának az alapján történik a tanulók (a szülők) értesítése a felvételről vagy az elutasításról május 2-áig.
  4. Az elutasított tanulók a döntés ellen jogorvoslattal élhetnek az értesítés átvételétől számított 15 napon belül. A kérelmet az intézmény vezetőjének kell beadni, de az iskola fenntartójának - Tatabányai Tankerületi Központ, Vereckei Judit igazgató, 2800 Tatabánya, Győri út 29. - kell címezni.